Yayın İlkeleri

1. Dergiye gönderilen makalelerin dili Türkçe veya İngilizce olmalıdır.

2. Dergiye gönderilen yazılar başka bir yerde yayımlanmamış ya da yayımlanmak üzere gönderilmemiş olmalıdır. Kongre ve sempozyumlarda sunulan bildirilerden üretilen makaleler, ilk sayfasında buna ilişkin bir açıklama notu olması koşuluyla Dergi’de yayınlanabilir.

3. Yayına kabul edilen veya yayınlanan makaleler, Denizcilik Fakültesi Dergisi’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde çoğaltılamaz ve yayınlanamaz. Ancak, kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.

4. Çalışmalar için telif bedeli ödenmeyecek olup, yazarlar çalışmalarını dergimize göndermek ile çalışmalarına ait telif hakkını dergiye devrettiklerini kabul etmiş sayılırlar.

5. Dergide yayınlanan makalelerdeki görüşler ve bu konudaki sorumluluk makalenin yazarlarına aittir.

6. Dergiye gönderilen makaleler, yazım ve dilbilgisi kurallarına uygun olmalıdır. Editör ve/veya Yazın Kurulu, gerektiği gördüğü takdirde, yazarlardan şekil ve içeriğe ilişkin değişiklikler isteme hakkına sahiptir.

7. Dergi, Haziran ve Aralık aylarında yayımlanmaktadır. Bu yayın sürelerinde derginin yayın sistemine bağlı olarak kaymalar oluşabilir. Bu nedenle, Denizcilik Fakültesi Dergisi, hiçbir talep ve sorumluluk altında bulunmamaktadır.

8- Yazarlar, Denizcilik Fakültesi Dergisi makale başvuru politikasına uymakla yükümlüdür.

9- Denizcilik Fakültesi Dergisi, makale gönderimi ve değerlendirme sürecinde herhangi bir ücret talep etmez.


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast